Mobilioji specialistų komanda - Šeimos slėnis
3118
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-3118,page-child,parent-pageid-3075,acl-sitelinx,sitelinx-underline-important,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,menu-animation-underline,e-lazyload,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5219

 

 

 

Mobilioji specialistų komanda

 

Vis didėjančiame kasdienybės chaose susiduriame su įvairiais psichologiniais iššūkiais, kuriuos įveikti kiekvienam mūsų prireikia socialinės paramos: iš artimųjų, draugų, šeimos, kartais ir specialistų. O pagalvokim, kai prie viso to prisideda dar ir paauglystės raidos etapo sumaištis. Susitvarkyti su kylančiais vidiniais pojūčiais dažnai sunku ne tik paaugliams, bet ir juos auginantiems tėveliams. Čia į pagalbą gali atvykti Mobili komanda.

 

Mobilioje komandoje dirba medicinos psichologas ir socialinis darbuotojas, kurie bendradarbiauja su Psichikos sveikatos centrais bei ten dirbančiais gydytojais, vaikų ir paauglių psichiatrais visame Vilniuje. Mobilios komandos specialistai teikia psichosocialines paslaugas šeimos gyvenamojoje vietoje. Konsultacijos vyksta kiekvieną savaitę dėmesį skiriant tiek šeimoje augančiam paaugliui, tiek jį auginantiems tėveliams ar globėjams. Mobili komanda plačiai bendradarbiauja su kitais su šeima dirbančiais specialistais, įstaigomis: ugdymo, gydymo įstaigos, atvejo vadyba ir pan. Taip pat gali tarpininkauti ieškant įvairių neformalaus ugdymo variantų, papildomo užimtumo ir veiklos.

 

Norint gauti mobilios komandos paslaugas reikia kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyrių bei pateikti prašymą, kuris vaiko gerovės posėdžio metu bus svarstomas komisijos narių. Įvertinus kiekvieną šeimą individualiai, priimamas sprendimas ar psichosocialinės paslaugos konkrečiu atveju tikslingos. Nusprendus, kad paslaugos reikalingos, jos paskiriamos mažiausiai metams, su galimybe pratęsti iki trejų. Dėl psichosocialinių paslaugų skyrimo gali kreiptis tėvai, globėjai, atvejo vadyba, gydymo įstaiga, ugdymo įstaiga.

 

Mobilios komandos paslaugos gali būti paskirtos šeimoms, kuriose auga jaunuoliai, patiriantys įvairių mokymosi, elgesio, emocijų sunkumų; išgyvenantys krizę, žalingai vartojantys PAM, turintys įvairias diagnozes: depresiją, šizofreniją ir kt. Psichosocialinės paslaugos tikslingos ir siekiant spręsti tarpasmeninius konfliktus, atrasti šeimos, kaip vieneto, stipriąsias puses, kurti saugius ryšius.

 

Darbas paslaugų gavėjų namuose visuomet prasideda nuo išklausymo, supratimo, įsigilinimo į problemą, lūkesčių išsiaiškinimo. Reikalingas aiškus situacijos įvertinimas norint surasti kiekvienai šeimai individualų pagalbos sprendimo būdą. Kiekvienas jaunuolis, tėveliai yra skirtingi ir unikalūs, todėl specialistai atsižvelgia į šeimos galimybes, turimus resursus ir sudaro pagalbos teikimo planą. Plane numatomi ilgalaikiai tikslai, kuriuos pagal kompetenciją siekia įgyvendinti psichosocialines paslaugas teikiantys specialistai. Šeimos nariai stiprinami ir palaikomi emociškai, pateikiamos ne tik teorinės, bet ir praktinės rekomendacijos, kurios vėliau detaliai aptariamos. Socialinis darbuotojas palaiko pastovų kontaktą su šeima, atlieka šeimos socialinio tinklo bei socialinių įgūdžių vertinimą. Analizuojant šeimos socialinius ryšius, skatina stiprinti, atkurti tarpasmeninius santykius. Medicinos psichologas didžiausią dėmesį skiria pasitikėjimu grįsto santykio, ryšio su šeima kūrimui, konsultavimui. Siekia padėti tėvams suprasti vaikų elgesio priežastis, stiprinti jų tarpusavio ryšį. Gydytojas, vaikų ir paauglių psichiatras kuruoja pagalbos teikimo procesą, konsultuoja šeimos narius bei prižiūri medikamentinį gydymą, jeigu jis reikalingas.

 

Per kiek daugiau nei trejus mobilios komandos gyvavimo metus pavyko pasiekti puikių rezultatų. Ne vienoje šeimoje sutvirtėjo tarpusavio ryšiai, pagerėjo emocinė sveikata bei socialiniai santykiai. Jaunuoliams pavyko įveikti nerimą ir sėkmingai sugįžti į ugdymo procesą, noriai ir motyvuotai kurti ateities planus. Kai kurioms šeimoms pavyko susitaikyti su klinikinėmis diagnozėmis, išmokti su jomis gyventi; įveikti užklumpančias krizes; atrasti savo stipriąsias puses, o kai kuriais atvejais specialistai padėjo net įveikti suicidines mintis ar atsisakyti savižalos.

 

Mobilios komandos darbas paremtas empatija, atjauta, supratimu. Tai nėra tik konsultacija kartą per savaitę, greičiau nuolatinė socialinė parama, pastiprinimas, motyvavimas ir šeimos lydėjimas per sunkumus ištisus metus.

 

 

Esame įsikūrę

 

„Šeimos slėnis” įsikūręs Antakalnyje, vaizdingo Pavilnių regioninio parko teritorijoje, todėl yra puikios sąlygos vaikučiams įkvėpti gryno oro einant pasivaikščioti į parką ar žaidžiant erdviame mūsų kieme.

 

Telefonas:  + 370 5 234 0300
administracija@seimos-slenis.lt

 

DARBO LAIKAS:

I–IV : 07:30 – 16:15
V: 07:30 – 15:00
VI–VII:  NEDIRBAME