
Esu Alina Andersen, 2016 metais Šiaulių universitete įgijau specialiosios pedagogikos (specialiazacija – logopedija) magistro laipsnį. Tais pačiais metais LSMU Podiplominių studijų centre baigiau mokymus “Kalbos korekcijos pagrindai” ir įgijau logoterapeuto kvalifikaciją. Dirbdama su vaikais, turinčiais įvairių raidos, kalbos ir kalbėjimo sutrikimų, nuolat atnaujinu savo žinias dalyvaudama Lietuvoje ir užsienio šalyse organizuojamose konferencijose ir praktiniuose mokymuose, kuriuose pristatomos naujausios moksliniais tyrimais pagrįstos kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos ugdymo metodikos. 2019 m. baigiau Gina Davies mokymų ciklą “Attention Autism”, mokymus, skirtus specialistų darbui su tėvais. Esu baigusi dr.E.Dyakovos logopedinio masažo mokymus “Therapeutic Speech massage”, skirtus padėti vaikams, turintiems sensorikos, artikuliacinės motorikos ir maitinimosi sutrikimų. Savo darbe, esant poreikiui, taikau logopedinio masažo elementus. “Šeimos slėnyje” atlieku vaikų raidos vertinimą, remiantis DISC metodika.
Savo darbe nuolat susiduriu su iššūkiais, kaip kiekvienam vaikui parinkti tinkamiausią kalbos ir komunikacijos ugdymo metodiką. Visi vaikai skirtingi, todėl mano pirmas uždavinys yra atrasti ryšį su vaiku, sukurti su juo pasitikėjimu grįstą santykį, atrasti kas vaikui patinka ir tinka, ir, tuo remiantis, individualizuoti terapiją. Džiaugiuosi matydama savo darbo rezultatus, ir tai yra didžiausias mano įkvėpimas šiame darbe.

Esu Aida Čepauskienė, Šiaulių universitete baigiau specialiosios pedagogikos (specializacija – logopedija) studijų programą ir įgijau edukologijos bakalauro laipsnį bei specialiojo pedagogo kvalifikaciją. Dirbdama šį darbą gilinau žinias logoterapijos srityje, daug dėmesio skyriau vaikams su raidos sutrikimais, kalbos, kalbėjimo ir komunikacijos ugdymui, tobulinausi įvairiuose seminaruose, kursuose. Esu baigusi Gina Davies autism centre „Atention Autism“ mokymų ciklą vaikams su autizmo spektro sutrikimu. Nuolat tobulinu žinias ankstyvojo amžiaus vaikų maitinimo/si sutrikimų srityje, esu baigusi teorinį ir praktinį mokymų kursą „Therapeutic spech massage“, Minske. 2019 metais turėjau galimybę stažuotis PROGETTO CRESCERE mokymų centre Italijoje, dalyvauti psichopedagoginės krypties teoriniuose ir praktiniuose kursuose. Juose ypatingas dėmesys buvo skiriamas specialiųjų poreikių identifikavimui, psichopedagoginės pagalbos įvairovei, mokymosi sunkumų, intelekto bei protinės negalios, jutimo, dėmesio trūkumo, vystymosi, psichikos ir emocinių sutrikimų, Dauno sindromą turinčių vaikų ugdymui, iš arti susipažinti ir stebėti inkliuzinio ugdymo realybę.
Dirbdama „Šeimos slėnyje“ su sutrikusio vystymosi vaikais bei kūdikiais turėjau galimybę mokytis ir tobulėti, augti kartu su jais ir matyti savo darbo tęstinumą bei rezultatus. Pagrindinis mano devizas darbe – nėra vienodų vaikų kaip ir pagalbos būdų. Todėl dirbdama su įvairaus tipo negaliomis ieškau individualių būdų padėti įveikti sunkumus.