AVEKKI metodo pristatymas - Šeimos slėnis
7908
post-template-default,single,single-post,postid-7908,single-format-standard,acl-sitelinx,sitelinx-underline-important,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5219

AVEKKI metodo pristatymas

 

 

 

Birželio pabaigoje “Šeimos slėnio” darbuotojų kolektyvui buvo pristatytas inovatyvus socialinio darbo metodas AVEKKI. Socialinė darbuotoja S. Kaminskienė ir specialioji pedagogė / mokytoja J. Vančenkovaitė, dalyvavusios dviejų dienų AVEKKI metodo taikymo mokymuose, Įstaigos darbuotojams detaliai, pasitelkusios vaizdinę medžiagą, pristatė metodo ištakas ir istoriją, iššifravo metodo pavadinimo abreviatūrą, metodą pasitelkiančiai specialistų komandai keliamus tikslus, praktinio metodo taikymo rekomendacijas ir galimybes, saugumo užtikrinimo principus: detaliau aptartos metodo rėmuose įvestos situacijos / atvejo sudėtingumo, galimo pavojaus vertinimo “spalvinės zonos” (žalia, geltona, raudona; taip pat pilka, juoda), pabrėžta komandinio darbo svarba, sėkmingų ir nesėkmingų metodo taikymo atvejų analizė, refleksija; duoti praktiniai patarimai, kaip, nepažeidžiant asmens teisių, nekeliant fizinio diskomforto, neeskaluojant agresijos, fiziškai sulaikyti paslaugų gavėją savižalos epizodo metu ir kt. Pristatymo pabaigoje klausytojams buvo sudaryta galimybė užduoti klausimus, pasitikslinti.

AVEKKI metodas buvo išgrynintas 2005–2008 metais Suomijoje vykdyto AVEKKI projekto metu ir nuo to laiko vis plačiau naudojams socialiniame darbe, sveikatos priežiūros ir švietimo sferose. AVEKKI metodas – tai veiklos modelis, kurio tikslas kurti saugią kasdieninę gyvenimo aplinką asmenims, turintiems autizmo spektro sutrikimų, ir saugią darbo aplinką socialiniams darbuotojams, specialistams. Metodas siūlo būdą kaip nepažeidžiant paslaugų gavėjo orumo, saugiai reaguoti į agresiją, numatyti galimus jos apraiškos atvejus ir preventyviai juos nukenksminti. Ypač didelį dėmesį AVEKKI metodas skiria komandinio darbo svarbai – specialistai, taikantys metodą, įpareigojami dalintis apie atveją sukaupta informacija su kolegomis, pakankamai laiko ir dėmesio skirti sėkmių ir nesėkmių taikant metodą analizei. AVEKKI metodas pateikia įrankius ir asmeninei kiekvieno komandos nario saviugdai, įgūdžių, kaip didelės įtampos, agresijos, pavojaus akivaizdoje nusiraminti, išlikti autentišku.